KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9758018
nr 975 8018
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvarell, Frans Lindström (1874-1954), Blockhusudden, Djurgården, Stockholmsmotiv, signerad, 25x35 cm
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
måndag 24 augusti 2015
kl 19:16:34
200 kr
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
24 aug
Stockholmsmotiv
Läs mer om Stockholmsmotiv
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström